V prvé řadě je nejlepší se přesvědčit, zda máte správnou verzi GeoWinu a zároveň 32bit GeoWin pro 32bit CAD a 64bit GeoWin pro 64bit CAD.

Pokud máte správnou verzi a problémy přetrvávají, je možná na vině Antivir, ať už Windows Defender, nebo jiný. Nezbývá pak nic jiného, než ho mít během instalace vypnutý. Některé Antiviry též vydavájí false positive hlášení.

Překážkou může být i Windows SmartScreen. V případě GeoWinu stačí odsouhlasit a spustit instalaci.

Výsledek obrázku pro windows smartscreen

 

GeoWin pro své správné fungování při instalaci zapisuje do registru k AutoCADu/BricaCADu klíč pro autoloader (samonačtení) ARX souboru a též připisuje 2 cesty ke složce GeoWinu k vyhledávací cestě CADu. Ty objevíte v CADu příkazem _options Měli by se tam objevit například takovéto zápisy.:

  • C:\Program files\GeoWinMap (GeoWinDTM) // samotný program
  • C:\Users\Public\Documents\GeoWin // uživatelsky modifikovatelné soubory (pouze GeoWin Map)

U AutoCADu a BricscCADu je náprava celkem jednoduchá. Po spuštění CADu spustíme příkaz _appload (aplčti) a načteme ARX soubor ze složky GeoWinu.

U GstarCAD musíme mít k předešlému kroku admin práva a spustit GstarCAD v režimu správce (pravým tlačítkem na ikoně GstarCADu), pak pokračujeme stejně jako u AutoCADu a BricsCADu. Namísto ARX načteme GRX soubor. 

© Pavel Blažíček  2016-2024